top of page

NEDEN CITRUCIDE

Neden portakal kabuğu? Türkiye dünyada portakal suyu ihracatında 7. sırada yer almaktadır. Bu durumun sonucu olarak ülkemizde büyük miktarda atık portakal kabuğu açığa çıkmaktadır. Sektörün yerel bir atığıyla ilerleyerek sıfır atık politikasına da katkıda sağlamayı hedefliyoruz.
Yapılan hesaplamalara göre yalnızca bir adet portakal suyu fabrikasının çıkardığı atıklar kullanarak Türkiye pestisit pazarının yaklaşık yüzde 11’i karşılanabilmektedir.

bottle.png

Başta tahıllar olmak üzere meyveler, sebzeler, endüstri bitkileri dahil tüm gıdalar belirli bir süre depolanmak durumundadır. Depolama sürecinde zararlılar, nitelik ve nicelik bakımından gıdalara büyük zararlar vermektedir.
Pazarda kullanılan kimyasal pestisitler üretimin belirli sürelerde durmasına sebep olmakta ve gıdalarda kalıntı bırakarak toplum sağlığını tehlikeye atmaktadır. Citrucide olarak depolama alanlarındaki tarım zararlılarıyla savaş için de ürünümüzü sunmaktayız.

Ürünümüzün içeriği temiz içeriklidir. Kısaca özetleyecek olursak biyopestisitimizin içerisinde yer alan her ürün gıda sektöründe de kullanılmaktadır.

Ürünümüzün en yenilikçi yanlarından biri de nano yapıda olmasıdır. Yağ-su emülsiyon formatında olan ürünümüz nano yapısı sayesinde faz ayrışmasının önüne geçilmektedir. Bu sayede ürünün raf ömrü uzamaktadır.

Organik tarıma yönelim her geçen gün artmaktadır. Piyasada organik tarımı destekleyici ürünler azlığı sebebiyle tarım üreticileri artan talebe rağmen ürün fiyatlarını geriletmekte zorluk çekmektedir. Firma olarak sektörün ihtiyacını karşılıyor, tarımın organikleşmesine yardımcı oluyoruz.

Ürünümüz organik bazlı olduğundan kullanım sonrasında güneş ışığı altında parçalanarak yok olmakta, toprakta kirliliğe sebebiyet vermemekte ve dirençli böcek popülasyonlarının oluşmasını da önlemektedir.

bottom of page